Geef uw klanten meer licht en ruimte bied een dakkapel aan!

Testimonial Kennemerhave


opdrachtgever:
contactpersoon:
omvang corporatie:
locatie:
bijzonderheden:
Kennemerhave
Gijs Hoek
ca. 2.200 woningen
Velserbroek
Dakkapellencommissie

Project Kennemerhave

Gijs Hoek, Hoofd Technisch Beheer Kennemerhave te IJmuiden

Bewoners vormden een dakkapellencommissie


Woningbouwvereniging Kennemerhave in IJmuiden kent initiatiefrijke cliënten. Een deel van haar ca 2.200 woningen maakt deel uit van het project Velserbroek. Hoek: “We hebben daar aardige huizen, maar bij veel bewoners groeide de wens naar meer ruimte. Sterker nog, het was vaak noodzaak. Kinderen worden groot, thuiswerken neemt toe, je kent dat wel. Groter gaan wonen is dan een optie. Als verhuurder zit je echter niet op verhuizingen te wachten. En mensen zijn ook vaak gehecht aan hun huis en buurt. Enfin, in Velserbroek ontstond een soort ‘dakkapellencommissie’. Dat heeft grote gevolgen gehad.”

Gemeente aanvankelijk dwarsligger


De huizen waar het hier om gaat, hebben een bijzondere kapconstructie. De voorgevel is veel hoger dan achter, zogezegd. De gemeente wilde wel vergunning geven voor een dakkapel op de eerste verdieping. Een vergunning voor plaatsing op de bovenste etage zat er niet in. De wens van de bewoners werd niet gehonoreerd. Een lastig project dus? “Het zag er lange tijd echt naar uit dat het project zou stranden. Bovendien stelden wij als eis dat bestaande vlizotrappen werden vervangen door een vaste trap. Dat was bouwtechnisch een veel groter probleem dan de dakkapel plaatsen. Het heeft heel wat overleg gekost voor de gemeente overstag ging. Er is zelfs een aparte bouwrichtlijn voor de wijk Velserbroek opgesteld. Aan dat succes hebben de bewoners veel bijgedragen. Met weloverwogen argumenten en zéker ook door fotomateriaal met precedentwerking.”

Proefplaatsing en realisatie


Hebben bewoners zich georiënteerd in showrooms van Ruiter Dakkapellen? “Nee, we hebben op drie huizen een dakkapel laten plaatsen. Zo ontstond een soort buurtshowroom. Prachtig! Na korte tijd ging de eerste fase (28 verbouwingen + dakkapelplaatsingen) van start. Later kwamen er nog eens 23 woningen bij.

Buurman aanstichter


Is er direct gekozen voor een pre-fab oplossing? “Er is nog overwogen een plaatselijke aannemer de dakkapellen stuk voor stuk te laten intimmeren. Dat levert de huurder dagenlang overlast op. Op een dag werd bij mijn buurman een dakkapel geplaatst. Toen ik ’s morgens naar mijn werk ging, zaagden een paar timmerlieden net een groot gat in het dak. ’s Middags stond er een mooie strakke dakkapel, kant-en-klaar. Van Ruiter. We hebben natuurlijk ook andere pre-fabs bekeken, maar dit is een gefundeerde keus. De prijs-kwaliteitverhouding, die 15 jaar garantie en de één-dag-plaatsing pakken heel goed uit.”

Voor eigen rekening


Zodra Kennemerhave 15 huurders heeft die een dakkapel wensen, gaat de bestelling naar Ruiter Dakkapellen. Niet elke huurder wil wachten. Dus mag hij, als dat verantwoord is, ook zelf een Ruiter dakkapel laten plaatsen. Onder de voorwaarde dat de huurder zelf de dakkapel betaalt. Bij verhuizing volgt dan een verrekening.” Gaat alles altijd goed? Hoek: “In de eerste fase hebben we een misverstand gehad over de binnenafwerking. Na die aanloopperiode wisten we al snel zeker wat we aan elkaar hebben.” Een uitstekend werkzame relatie? “Zo mag je dat best noemen.”


 
 
Corporaties  |  Huurwoningen  |  Referenties  |  Bouw- en Aannemersbedrijven  |  Kozijnenleveranciers  |  Bouwmaterialen Handel  |   Dealers
Alle gegevens onder voorbehoud van typefouten
Ruiter Dakkapellen.
Standaardsite gemaakt met website software van Ziber | Design Buro van Amstel B.V.